TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ
Ulusal Baro Ağı Projesi
Skip Navigation Links
AVUKAT KİMLİKLERİ
Tarih: 14.02.2013 22:00:00 | Okunma Sayısı: 102962 | |

Kimlik Kartına nasıl başvurabilirim ?
www.avukatkart.com web sitesinden Hemen Başvur menüsü aracılığı ile T.C. Kimlik numarasını yazarak gerekli adımları takip edilir. Kartınız basılabilmesi için baronuzun sistemden onayı gerekmektedir. Onay yapılmayan kart TBB sisteminde görülmediği için basılmaz ve onay için baronuzla görüşmeniz gerekmektedir.


Kartımı nerden nasıl teslim alabilirim? Teslimat süresi ne kadardır?
Kartınızın teslimini başvuru esnasında teslimat bölümünden kendiniz belirlemektesiniz. Teslimat onay işleminden sonra 10 iş günüdür. Kartınızın gönderimi esnasında telefonunuza kartınızın gönderildiğine dair bilgilendirme mesajı gönderilecektir.


Kimlik Kartı kayıp, evlenme, nakil işlemlerinde nasıl yol izlemeliyim ?
Kimlik kartınızı kayıp ettiğinizden sisteme tek T.C. Kimlik Numarasına tek kayıt girildiği için sisteme kayıt giremeyeceksiniz. Sistem sizi 

444 22 76 numaralı telefona yönlendirecektir. Sistemden gönderilen sms marifeti ile sistemden kayıp kartınız iptal edilir (Evlilik, Boşanma, Nüfus Cüzdanı kaybolması gibi işlemler yok ise). Bilgilerinize gerek kalmadan kartınız sistemden yeniden üretilir. Baronuzun onayından sonra kartınız tekrar basılır.


Kimlik kartımın basım sürecini nasıl takip edebilirim?
www.avukatkart.com den T.C. Kimlik Numaranızı yazarak onay tuşuna basarak başvuru durumum kısmından kartınızın durumu takip edebilirsiniz.


Başvuru yaptım kredi kartı ile ödemesini yapamadım nasıl yapabilirim?
www.avukatkart.com web sitesinden Hemen Başvur kısmından T.C. Kimlik Numaranızı yazdıktan ve kredi kartıyla ödemeyi seçtikten sonra bilgilerinizi girip onay tuşuna basıyoruz. Ödeme işlemi başarılı ise size bilgileriniz bulunduğu bir başvuru formu veriyor ve alt kısmında ödemenin başarılı olduğu bir ibare yer alıyor.


Şifremi kaybettim ne yapabilirim?
www.barobirlik.org.tr web sitesinden UBAP Giriş sistemine girip 2276 ile başlayan kart numarasını girdikten sonra Şifremi Unuttum butonuna basarak T.C. Kimlik ve cep numaranızın son 4 hanesini sisteme girip, gönder tuşuna bastıktan sonra eğer cep numaranız sistemde doğru ise telefonunuza şifreniz gelecektir. Sistemde kayıtlı değil ya da eksikse lütfen 444 22 76 numarayı arayarak güncellemesini yaptırınız.


Kartımı kaybettim,geri buldum ne yapmalıyım?
Kart kayıp işleminde kartınızın iptal işleminde, kartınızın iptal edileceği ve tekrar aktif hale getirilemeyeceği tarafınıza bildirildiğinden sistem olarakta iptal edilen kartın tekrar faal duruma getirilmesi mümkün değildir,


Kurum Avukatıyım Kimlik alabilir miyim?
Kurumda Avukat olarak görev yapıyor iseniz Baro ya kayıt zorunluluğu yoktur, www.avukatkart.com web sitenizden T.C. Kimlik Numaranızı görev yaptığınız ilin barosunu seçip kurum Avukatı kısmını işaretleyip başvurunu yapabilirsiniz,bulunduğunuz ilin Barosuna Ruhsat fotokopisi ve Kurumdan Kurum Avukatı olduğunuza dair yazıyı baroya teslim ederek sistem onay yaptırınız.


Avukatın Yanında Katip olarak Görev yapıyorum kart alabilir miyim?
www.avukatkart.com web sitesinden Barokart katibi seçerek başvuruda bulunabilirsiniz,karta sahip olmak için Avukatın yanında sigortalı çalıştığınıza dair SGK alınan belge ve Avukatın onay yazısını Baronuza teslim ederek sistemden onay yapılmasını sağlayınız,


Baro Kartın Avantajlarından Kimler faydalanmaktadır?
Baro Kartı olan herkes indirimlerden faydalanmaktadır.


22.04.2018 Pazar
 DYS EVRAK SORGULA
 Barkod Numarası [?]
  • Ziyaretçi İstatistikleri
    Şu an Online : 13
    Bugün : 43