TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ
Ulusal Baro Ağı Projesi
Skip Navigation Links
DOKÜMAN YÖNETİM SİSTEMİ
Tarih: 14.02.2013 22:00:00 | Okunma Sayısı: 10185 | |

1) DYS

Barkod Sistemli Doküman Yönetim Sistemi

Döküman Yönetim Sistemleri (DYS), elektronik ortama alınmış belgelerin yönetilmesidir. Barkod sistemi ise ürünlerin bilgisayarlara bağlantılı optik okuyuculu cihazlar ile kimliklendirilmesini sağlayan bir sistemdir.

Barkod Sistemli Dökuman Yönetim Sistemi ile artık evrak takibi çok daha süratli, güvenilir ve pratik.

Süratlidir: Çünkü barkod sisteminde bilgilerin okunması ve iletilmesi elektronik yöntemlerle gerçekleştiğinden manuel sisteme göre çok daha hızlıdır.
Güvenilirdir: Çünkü barkod sisteminde insan faktöründen doğabilecek hatalar tamamen ortadan kaldırılmıştır. Sistemde sadece kodlar okunacağından ilgili personelin ya da operatörün bir yanlış yapması söz konusu değildir.
Pratiktir: Çünkü barkod sisteminde bilgi toplama, aktarma ve değerlendirme işlemi basittir ve komplike eğitim gerektirmez. Sistem manuel veri toplama yöntemlerine göre daha detaylı bilgiyi daha kısa zamanda toplayarak işlemeye olanak verir.

Barkod Sistemli Döküman Yönetim Sistemi ile evrak takibi, evrakların rotasının izlenmesi çok kolay olduğu gibi söz konusu dökümanın içeriğine elektronik ortamda, doğru ve hızlı erişebilirsiniz.


2. Doküman Yönetimi Uygulaması (DYS)

Barkod Sistemi ile çalışan Doküman Yönetim Sistemi’ne (DYS), internet üzerinden evrak takip edebilme özelliği eklenmiştir.

Şöyle ki;

Türkiye Barolar Birliği ile evrak paylaşan kişi / kurumlar, www.ubap.org.tr adresinden “DYS Evrak Sorgula” menüsünü kullanarak, evraklarına ait barkod numaralarını girdikleri takdirde, söz konusu evrakın hangi birimlerce teslim alındığı, teslim alınan zaman ve genel olarak evrakın ne aşamada olduğuna dair evrak bilgisine ulaşabileceklerdir.

26.05.2018 Cumartesi
 DYS EVRAK SORGULA
 Barkod Numarası [?]
  • Ziyaretçi İstatistikleri
    Şu an Online : 12
    Bugün : 62